labi

Labi e kall atmosferën: Në luftë fitoi Kosova, nesër Shqipëria

Këngëtari Labinot Tahiri, ka bërë një postim mjaft patriotik në prag të ndeshjes së Shqipërisë ndaj Serbisë. Ai ka postuar në Facebook një deklaratë të tij, ku pohon More...

​Policia dyshon se ekipin serb e gjuajti me gurë një 14 vjeçar (Video)

​Policia shqiptare dyshon se ekipin serb e gjuajti me gurë një 14 vjeçar. Lajmi është publikuar nga disa media shqiptare duke iu referuar burimeve policore.  More...

Tetovari humb delet per shkak të mjegullës

dele 60 vjecari A.A nga fshati Gllogjë, dje ka denoncuar se më datë 2 të këtij muaji, në afërsi të Leshnicës së epërme, për shkak të kushteve të këqija klimatike, mjegull..

Poshtë “Ballisti”!

ermal telha

Ermal Telha – Të mbështesësh Ballist Morinën në rrethanat aktuale është shërbimi më i keq që mund ti behet More...

Të zyrtarizohet gjuha shqipe si gjuhë e vetme zyrtare në IRJM

vigjilentleka

Vigjilent Leka Maqedonia sot ka nje identitet sllav qe ja siguron gjuha sllavo-ruse qe perdoret si gjuhe e pare More...

Qytetar_Carshi_6 Në Maqedoni punohet edhe për 200 denarë në ditë!

Tetëmbëdhjetëvjeçari Mevludin shet arra në Bit Pazar të Shkupit. Ai është i vetmi anëtar i familjes...

hallall meat Të fundit në rajon me “Hallallin”

Në Maqedoni, vetëm 27 kompani janë pajisur me certifikatën e standardit “Hallall”, prej të cilëve pothuajse...

1524 Pensionet, ekspertët: Fondi Pensional me deficit

Vitin e ardhshëm, shtetit do t’i nevojiten gati 791 milion euro për të mbuluar pensionet. Por...

Kërçovë, SH. F. ‘Sande Shterjoski’ pa energji elektrike

Sande Sterjovski

Që nga muaji korrik i këtij viti, nxënësit dhe të punësuarit e shkollës fillore “Sande Shterjoski” More...

Vazhdon debati në parlament për testimin ekstern

Deputetët sot do të duhet të vazhdojnë debatin rreth propozim ndryshimeve të ligjit për arsim, propozuar nga ana e opozitës. Gjatë..

Vëtëm një student shqiptar fiton burs

Presidenti Gjorge Ivanov ka ndarë 20 bursa për studime master jashtë vendit në sferën e administratës dhe biznesit. Në mesin e..

VIP-at i luten Zotit për fitore

big mama

2:0 në favor të Shqipërisë. Ky është parashikimi VIP-ve për ndeshjen e shumë pritur që do të luhet More...

Bukuroshja shqiptare ndërton shkolla në Kamboxhia (Foto)

Ajo nuk është shumë e njohur për opinionin shqiptarë për faktin se jeton në Australi. Elita Demiri, edhe pse e re..

Publikohet kënga ‘Shqipëri o Nëna ime’ (Video)

Është publikuar kënga ‘Shqipëri o Nëna ime’ nga Arta Bajramit, Gold AG dhe Don Arbas. Kënga është një version remake i..

5 hitet e përjetshme të Elita 5

elita 5 Elita 5 është rock-grupi i mirënjohur tetovar i cili me këngët e veta ka arritur që të mbledh adhurues të muzikës..
teatri shqip shkup

Shtyhet afati i përfundimit të Teatrit Shqiptar – Vonesat e rinovimit pengojnë funksionimin

Objekti i Teatrit Shqiptar në Çarshinë e Shkupit është në rinovim për pothuajse dy vjet. Projekti i është besuar një kompanie..
molosi

“Patrioti” që ngriti dronin me Ballistin në Beograd /FOTO/

Duke qenë pjesëtar i grupit të tifozëve “Shvercerat” nga Shkupi, Molos Parthini, ka qenë i lidhur ngushtë me ndeshjet e kombëtares..
maqedonia-be

Analizë e Bloomberg: Maqedonia, fushëbeteja e re mes SHBA dhe Rusisë

Maqedonia është një vend i varfër në Ballkan që nuk ka dalje në det dhe me një popullsi prej 2 milion..
KJO WEB FAQE HOSTOHET NE SERVERAT E GlobiSOFT.Net