vlcsnap-2015-07-28-21h42m29s601

Champions League, Skënderbeu me një këmbë në play-off (VIDEO)

Skënderbeu shumë pranë historisë. Kampionët e Shqipërisë hedhin një hap drejt fazës së play-off të Uefa Champions League pasi mundin 2-0 Milsamin në Moldavi, duke qenë More...

Zyrtare: Bunjamin Shabani, nënshkrimi i parë i Renovës për sezonin 2015/16

Ish lojtari i Partizanit, Bunjamin Shabani, sot ka nënshkruar një vitë kontratë me Renovën. “Shpresoj dhe besoj t’i kthehem formës së mirë që kisha më parë More...

Futbollisti maqedonas lufton për jetë pas aksidentit

Aleksandar Pandovski Futbollisti maqedonas Aleksandar Pandovski po lufton për jetë pas aksidentit të rëndë që ndodhi mbrëmë në dalje të Shkupit, raporton Zhurnal. Sipas informacioneve deri tek fatkeqësia ka ardhur pasi automjeti..

Makedonia nuk është sllave, siç e thonë të shiturit

maqedonia-640x310

Nga Brahim Ibish AVDYLI 1. Rrënjet e lashta të Maqedonisë Në fillim, mund të themi se kohëve të fundit jemi marrë More...

Kush po i vret ushtarët e UÇK-së?

muhamet pajaziti

Muhamer Pajaziti Lajmet e kombshme nga Kumanova po vazhdojnë. Ende pa u shlyer gjurmët nga beteja në Lagjen More...

444__zoran_stavrevski_minister_247878691 Ministri Stavrevski është i painteresuar, nuk hap llogari bankare për Tetovën!

Ministria e Financave duhet urgjentisht të hap llogari bankare dhe të fton donatorët, bizneset dhe qytetarët...

Tregu_cmimet Çmime të ulëta blerëse, ndërsa shumëfish më të shtrenjta shitëse të produkteve bujqësore

Nuk ka blerje të kulturave kopshtare nga pjesa juglindore e vendit. Kamionët e ngarkuar me domate...

druri PPD: Rritja e çmimit të drunjëve është fillimi i krizës ekonomike në Maqedoni

Partia për Prosperitet Demokratik konsideron se kriza e rëndë ekonomike e politike në Maqedoni ka filluara...

USHT do të ndërtohet mbi themelet e ish Kazermës “Ilinden”

bdi

Më datë 12.06.2015, në objektin e Komunës së Çairit u bë prezentimi publik i Planit detal urbanistik More...

Viti i ri shkollor në Maqedoni fillon më 1 shtator, nuk ka prolongim

Qeveria e Maqedonisë mbrëmë ka vendosur që viti i ri shkollor megjithatë të fillojë më 1 shtator. Sipas vendimit të Qeverisë,..

MASH: Së shpejti rangimi i ri i universiteteve në Maqedoni

Ministria e Arsimit dhe Shkencës informoi se në çdo dy vjet bëhet rangimi i institucioneve shtetërore dhe private të arsimit të..

Lil Vlora pushime me familjen në Turqi! (Foto)

11830831_1613440032238059_2103666482_n

Ish repistja e njohur tetovare tashmë po qëndron larg muzikës por jo edhe larg jetës luksoze. Ajo me bashkëshortin More...

Luana Vjollca në krah të një modeli superseksi

Qëndrimi i saj në Prishtinë ditëve të fundit nuk ka kaluar kot. Pasi lancoi duetin me Getoar Selimin, ajo po qëndron..

Një tjetër femër seksi në krah të Noizy-t, kush është Laura Toska?

U bë kohë që nuk e kemi parë me ndonjë femër në krah edhe pse njihet si një nga aventurierët më..

Ivanov kërkon ndihmë nga diaspora në këtë periudhë të sfidave

Ivanov Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sonte në Klubin e deputetëve ua dorëzoi kartat për merita organizatave të mërgimtarëve: Organizatës..
11807275_397276727145045_7179977342708374063_o

Program i pasur në Verën e kulturës tetovare

Në Verën e Kulturës Tetovare sonte koncert do të mbajë Filarmonia e Kosovës. Në kuadër të manifestimin në qytet po mbahen..
Nevzati

Intervistë Ekskluzive: Bejta: Nuk lejojmë të dëmtohet asnjë qytetar shqiptar

Kreu i Komunës së Gostivarit dhe njëherësh Nënkryetar i BDI-së, Nevzat Bejta në një intervistë për Agjencinë e lajmeve “Zhurnal” ka..
maqedonia-be

Analizë e Bloomberg: Maqedonia, fushëbeteja e re mes SHBA dhe Rusisë

Maqedonia është një vend i varfër në Ballkan që nuk ka dalje në det dhe me një popullsi prej 2 milion..
KJO WEB FAQE HOSTOHET NE SERVERAT E GlobiSOFT.Net