S`ka mbledhje të Qeverisë për Kumanovën

balline_450946546

Sipas njërit nga zëdhënësit qeveritar arsyeja e mosmbajtjes së seancës ka qenë takimi i liderëve. Edhe pse ishte paralajmëruar Qeveria e Maqedonisë sot nuk ka caktuar mbledhje për të vendosur More...


xhema

Tetovari Xhemaili, “ambasadori më i mirë i Zvicrës në Turqi”

Me rastin e festimit që klubi turk Galatasaray ka bërë për titullin e njëzetë të kampionit, ka rënë në sy Blerim Xhemaili i cili me shumë dashuri e mburrje ka mbajtur More...

Admir Mehmedi drejt Leverkusenit

Admir Mehmedi raportohet se është kapur në radarin e Bayer Leverkusen në prag të afatit kalimtar të verës. Sulmuesi shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës pritet të More...

Aksident rrugor në rrugën Gostivar-Kërçovë, lëndohet e mitura 16 vjeçare

policia Dje pasdite, rreth orës 18 , në rrugën Gostivar-Kërçovë, në ‘Strazhë’ para pompës së benzinës “Lukoil”, ka ndodhur një aksident trafiku ku janë të përfshirë makina “Opel Astra” me targa..

Kumanova nuk duhet harruar për hir të integrimeve në BE dhe NATO

arsim_997817650

Arsim Zekolli: Hetime per rastin e Kumanoves dhe rolin e udheheqesive te DPMNE, BDI, PDSH eshte parakusht per rindertim efektiv More...

Ka ardhur koha e ndryshimeve te shqiptarët e Maqedonisë

mahmud-ibraimi

Mahmud Ibraimi Pyetem si është e mundur që asnjë politikan shqiptar të mos mbaj përgjegjësi, të paktën More...

dizel-cmimi Dizeli më lirë 1 denarë, benzina për gjysmë denari

Nga mesnata do të ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni. Sipas Komisionit Rregullator për...

denar_paga Prej sot në Maqedoni ndihmat sociale rriten për 10 për qind

Prej sot në Maqedoni qytetarët do të marrin ndihma më të larta sociale dhe ndihma për...

bastoret Mbyllen bastore të paligjshme në Tetovë

Inspektoratet tatimore kanë mbyllur tri bastore në Tetovë të cilat kanë punuar pa licenca të nevojshme...

Dita e parë e provimit ekstren në shkollat fillore dhe të mesme të Gostivarit

gv

Dita e parë e provimi ekstern për vitin shkollor 2014/2015në shkollat fillore dhe të mesme të Komunës More...

Testimi ekstern: Lënda Edukimit Qytetar-Racizmi! (FOTO)

Gazetari Isuf Kadriu ka postuar në profilin e tij në facebook pyetje nga testimi esktern në Lëndën Edukimi Qytetar. Në këto..

Sot fillon testimi ekstern për nxënësit

Prej sot deri më 10 qershor do të zbatohet testimi ekstern për vitin shkollor 2014/2015, i cili, siç kumtoi Ministria e..

Rebelohet Agim Poshka, sulmon direkt disa “muzikant” (VIDEO)

antitallava

Jemi mësuar ta shohim artistin Agim Poshka si organizator i protestave kundër  televizionin publik të Maqedonisë More...

Këngëtari nga Gostivari Habil Akiku vjen me këngën dhe videoklipin e ri (VIDEO)

Këngëtari i mirënjohur nga Gostivari Habil Akiku pas shumë sukseseve me 12 videoklipe, kësaj radhe vjen me këngën dhe videoklipin e..

Tetovë, koncert humanitarë për Kumanovën, mblidhen mbi 5 mijë euro

Njerëzit shqiptarë të artit u bënë bashkë mbrëmë në një koncert që kishte për qëllim mbledhjen e ndihmave për familjet e..
gvja

Monografia etnografike “Veshja autoktone e meshkujve të Rekës së Epërme”

Në Gostivar u promovua vëllimit i dytë i monografisë etnografike “Veshja autoktone e meshkujve të Rekës së Epërme” të autores Edibe..
zaevBTV

Çfarë ka thënë Zaev për “Monstrën”, ja intervista e plotë

Zoran Zaev është kryetar i Partisë Socialdemokrate të Maqedonisë. Përmes publikimit të bisedave telefonike të qeverisë ai ka shkaktuar krizën, e..
maqedonia-be

Analizë e Bloomberg: Maqedonia, fushëbeteja e re mes SHBA dhe Rusisë

Maqedonia është një vend i varfër në Ballkan që nuk ka dalje në det dhe me një popullsi prej 2 milion..
KJO WEB FAQE HOSTOHET NE SERVERAT E GlobiSOFT.Net